Almesan Alüminyum

Alüminyum yassı mamul sektöründe faaliyet gösteren, disk ve pul üretiminde lider konumda olan Almesan Alüminyum; 2009 yılından bu yana sahip olduğu üstün HAZELETT levha bant döküm ve sıcak hadde teknolojisiyle üretim yaparak faaliyetlerini sürdürmektedir.

Almesan Alüminyum 2015 yılında, 1600 mm genişliğinde üretim yapabilecek sürekli döküm teknolojisi ile levha döküm, soğuk haddeleme tavlama ve zikzak pres yatırımlarını tamamlamıştır.

Levha yıkama, gerdirme ve düzeltme hattı, levha rulo dilme hattı ve boy kesme hatlarının yatırım süreci devam etmekte ve bu yatırımların tamamlanması ile yıllık ilave 30.000 ton alüminyum rulo ve levha üretimi gerçekleştirilmesi hedeflenmektedir.

Almesan Alüminyum’un Kocaeli Arslanbey Organize Sanayi Bölgesi’nde yer alan Üretim Tesisleri, 100.000 m² açık ve 50.000 m² kapalı alana sahiptir. İki adet 40 ton ergitme, 30 ton tutma kapasiteli modern alüminyum ergitme fırınlarıyla ve Hazelett sürekli levha bant döküm teknolojisi ile yıllık 50 bin ton döküm ve sıcak haddelenmiş rulo üretimi kapasitesine sahiptir.

Almesan Alüminyum; soğuk haddeleme, levha dilme, levha boy kesme, tava ve tencere disk üretim presleri, impact extrüzyon pul üretim presleri, soğuk sıcak şekillendirme presleri ve talaşlı isleme tezgâhları, çok geniş aralıklarla ve değişik parçaların üretimini yapabilecek zengin kalıp envanteri, levha rulo ve pul tavlama fırınları, su verme, yaslandırma fırınları, yüzey kumlama, vibrasyon ve pürüzlendirme işlemlerini yapabilecek proses ekipmanlarıyla; yıllık 30.000 ton alüminyum disk, pul, soğuk haddelenmiş rulo, şerit, tabaka levha, alüminyum kalın plaka levha ve kalın folyo, otomotiv rot kolu parçaları üretim kabiliyet ve kapasitesine sahiptir. Almesan, müşterilerinden gelen yeni, farklı çap ve sekillerdeki parça siparis taleplerini üretebilecek kalıpları kendi bünyesinde projelendirerek imalatını yapabilecek güçtedir. 4000, 5000, 6000 serisi alasımlar Türkiye’de ilk defa Almesan tarafından üretilmektedir.

Almesan Alüminyum, mutfak sektörünün yanı sıra dünyanın önde gelen otomotiv markalarının yedek parça üreticilerine hammadde, yarı mamul ve soğuk sıcak şekillendirilmiş talaşlı islenmiş parçalar tedarik etmektedir.

Selçuklu Holding kurulusu olan Almesan Alüminyum’un hedefi, alüminyumun yarı mamul ve bitmiş ürün olarak kullanıldığı her sektöre en yüksek katkıyı sağlamaktır.

Organize Sanayi Bölgesi Mah:1 Cad. No:10. Kartepe Kocaeli/Türkiye
t: +90 262 351 39 43 f: +90 262 351 39 46
info@almesan.com.tr
www.almesan.com.tr