Som Civata Somun San.ve Tic.A.Ş.

Müşteri teknik resmine uygun, özel somun, soğuk şekillendirilmiş parça ve bağlantı elemanları üretimi konusunda uzmanlık kazanmıştır. Çeyrek asrı aşkın tecrübesiyle, kalitede mükemmele ulaşma misyonunu benimseyen SOM A.Ş., sektörün öncü kuruluşlarından biridir.

İlk kaynak somunu üreticisi olarak, otomotiv sektörünün ihtiyaçları doğrultusunda üretimlerine başlamış, zamanla ürün yelpazesini, inşaat, dayanıklı tüketim malları san., mobilya, maden ve diğer sektörlere de hizmet verecek şekilde genişletmiştir. Otomotiv sektörü, % 60 ‘lık payı ile SOM A.S. üretiminin Sektör dağılımında ilk sırada yer almaktadır. Geniş ürün yelpazesiyle, SOM A.S. ,Türkiye ve yurtdışındaki otomotiv firmalarının çoğuna yan sanayi olarak hizmet vermektedir.

1996 yılında bağlantı elemanları sektöründe uzmanlaşmış iki SOM CIVATA DIŞ GÖRÜNÜŞ

yabancı firma ile ortaklık yaparak, üretim teknolojisini geliştirmiş ve pazarda rekabet gücünü arttırma avantajı elde etmiştir.

Yüksek kalıp dizayn bilgisi ve üretim tecrübesi sayesinde göstermekte olduğu performans, yerli ve yabancı müşterileri tarafından büyük beğeni toplamaktadır.

Üretiminin % 40‘ini Avrupa, Kuzey Amerika, Asya ‘da birçok merkeze ihraç eden SOM A.Ş. , kendi alanında güçlü bir rakip, müşterileri için uzun soluklu ve güvenilir bir partner olmuştur. Bugün geldiği noktayı ;

Etik Değerlerine Bağlılığına,
Güçlü Ekip Ruhuna,
Bilginin tecrübeli insan kaynağı ile birleşimine bağlamaktadır.
% 100 müşteri memnuniyeti için kalite hedeflerini en üst seviyede tutan SOM A.Ş., 2005 yılında TS 16949 Kalite Yönetim Belgesi, 2014 yılında VW/Almanya onayı, 2014 Kasım ayında FORD-Q1 ödülü almaya hak kazanmıştır. Bünyesinde bulundurduğu yüksek ayıklama teknolojisine sahip ’’% 100 ayıklama makineleri ‘’ ile ‘0 Hata ‘’ hedefine ulaşmayı amaçlamaktadır.

Üretim faaliyetlerini, tüm çalışanlarının katılımıyla, çevre bilinci içerisinde yürüten SOM A.Ş.,2006 yılında ISO 14001 Çevre Sistem Belgesi almaya hak kazanmıştır.

ASO 2. ve 3. OSB ALCI OSB MAH. 2007 CAD. NO:14 06930mTEMELLİ – Ankara – TÜRKİYE
Tel: +90 [312] 267 14 67 pbx
Faks:+90 [312] 267 10 68
info@somas.com.tr
www.somas.com.tr