50 senelik saç şekillendirme tecrübemiz,

Profil Sanayi ve Tic. A.Ş. 1966 yılından beri Türkiye’de Otomotiv sektörünün başlamasıyla birlikte- şekillendirilmiş ve montajlı saç parçalar ve kalıp imalatında Türkiye ve Avrupa’da birçok OEM ile direkt olarak çalışmaktadır. Ana müşterilerimiz olarak Tofaş Fiat, Ford, Ford Otosan, Toyota, Toyotetsu, Toyota Boschoku, Peugeot-Citroen, Mercedes ve Land Rover sayılabilir.

Profil Sanayi 20.000 m2’ye yakın bir alanda Hasanağa Organize Sanayi Bölgesi ve 6000 m2 Kayapa Sanayi Bölgesinde üretim yapmaktadır. Ford Q1/ISO/TS 16949 ve ISO14001 kalite belgelerine sahip olan Profil Sanayi üretim standartlarını karşılamaktadır.

Firmamızda konusuna hakim, teknolojinin geldiği son noktadan haberdar, araştırma ve geliştirme konularını bilen Y. lisans mezunu, Mühendislik ve Arge kadromuz mevcuttur.

AR-GE çalışmalarımız ölçme, izleme ve değerlendirme esas olmak üzere 3 aşamada gerçekleşmektedir. Bunu sistematik çalışmayla başarmaktayız. Bu nedenle tüm çalışmalarımız proje bazlı yürütülmektedir.

Yeni devreye alınacak parçaların tasarımdan seri imalatına kadar geçen tüm aşamalarda müşteri istekleri de dikkate alınarak olabilecek problemleri derinlemesine irdelenir, farklılıklar oluşturulacak detaylar yakalayarak yeni ürün veya mevcut ürünler üzerinde geliştirmeler yapılır.

Ürettiğimiz ürünlerin emniyet parçası olması bilinci ile de çalışmalarımız tam kontrol altında tutulmaktadır. Son teknoloji ile donatılmış ölçüm laboratuarlarımızda hammadde girişinden mamul oluşumuna kadar geçen tüm proses aşamalarında, CMM boyutsal ölçüm, sertlik ölçme, ömür test cihazları ile ürünlerin yeterliliği, malzeme uygunluğu, çalışma şartları (simülasyon çalışmaları) ve araç pratik provaları ile test edilmektedir.

Bu şekilde ürün geliştirilmesi ve uygunluğu kontrol altına alınarak, onaylanan ürünlerin çalışma kayıtları ile ilgili “ürün dosyası” oluşturularak , ürün portföyümüze ilave edilmektedir.

Profil Sanayi ve Tic. A.Ş.
Hasanağa Organiza San. Bölgesi (HOSAB) Sanayi Cd. No: 40 16370
Nilüfer / BURSA / TÜRKİYE
Telefon: +90 224 484 26 36
Fax: +90 224 484 25 35
E-Mail: info@profilsanayi.com.tr
www.profilsanayi.com.tr