Cama Can Katar

Gürsaş Cam İşleme , Doğrama ve Cephe SistemleriLtd.Şti. 1999 yılında Gürsan Cam San.Tic. A.Ş. tarafından kurulan Esenboğa Yolu, Çubuk Kavşağı, 24. km. Akyurt -Ankara adresindeki ikinci fabrikanın işletmesini yürütmek üzere Gürsan Cam A.Ş. ortakları tarafından kurulmuş bir şirkettir. Daha sonra şirket ortakları arasına doğrudan Gürsan Cam San. Tic. A.Ş. de katılmıştır.

İlk kuruluşunda işletmede düz ve bombe temperleme işlemi yapan bir ısıl işlem fırını bulunmaktadır. Fırın Japon teknolojisi ile, Japon mühendislerin öncülüğünde, GÜRSAN A.Ş. çalışanlarının katkılarıyla monte edilmiştir.

İşletme bu haliyle yoğun olarak Gürsan A.Ş.’e fason işler yapan bir kuruluş olmuştur.

Daha sonraki yıllarda sırasıyla iki adet jumbo kesim hattı, Eva Film kullanılan Lamine Cam Üretim Hattı, yeni bir tam otomatik ısıcam hattı, dik rodaj makinesi ve diğer cam işleme makineleri ve yardımcı donanımı ile güçlendirilmiştir.

1995 Cam işleme hattını genişleterek yeni CNC makinelerle kapasitesini %50 arttırdı. Bünyesinde laboratuar kurarak gerek ısıcam, gerekse temper cam ürünlerini test edebilme imkanlarına kavuştu.

TSE 3539 ISICAM ve TSE 917 TEMPERLİ CAM belgelerine ilave olarak TSEK 06/5325 TEMPERLİ YAPI CAMLARI belgesini aldı.

2002 yılında Gürsaş Ltd. Şti.’e Türkiye’de bir başka ilke imza atarak Heath Soak Fırını kurdu ve camların ısıl işlem sonrası spontane kırılma risklerinin yüzde yüz test edilmesi imkanını sağladı. (Bakınız Heat Soak)

2003 yılında Gürsaş Ltd. Şti. her açıdan kendi kendine yetebilen, bir çok cam işleme prosesini gerçekleştirebilen konuma yükseldi. Ancak özellikle kurşuna dayanıklı cam başta olmak üzere değişik işlevler gören emniyet camı kapsamındaki yapı camlarına kadar çeşitlilikte lamine cam imalatı; silikon sistem ısıcam ve dış cephe camları imalatı; duş kabin, fırın, aspiratör camları ve bombe temperli camlarda ihtisaslaşmış duruma gelindi.

Şirket Gürsan A.Ş. şirketler topluluğu tarafından sağlanan kalite standartlarına uygun şekilde çalışmalarını sürdürmektedir. Bununla da yetinmeyip, bağımsız olarak ISO-9001/2000 Kalite Yönetim Sistemi belgelendirmesi yapmak için gerekli çalışmaları sürdürmektedir.

ÜRÜNLER VE HİZMETLER

» Düz ve Bombeli Isıcam
» Düz ve Bombeli Temperli Cam
» Düz ve Bombeli Lamine Cam
» Düz Cam ve Aynalar
» Cam Kapı ve Aksesuarları
» Cam Tuğla ve Parke
» Baskılı Camlar
» Emniyet Camları
» Endüstriyel Camlar
» Malzeme Satışı
» Diğer Ürün ve Hizmetlerimiz
» Oto Camları

www.gursanglass.com.tr