Çelik gibi sağlam bir gelecek hedefliyoruz.

GİMAS Kurum Kültürümüzde sınırlarımızı global kalite anlayışı çizer…

GİMAS olarak, yaşadığımız coğrafyanın yapısal gereksinimlerini ve Türkiye’nin global imalat ve montaj sektöründeki rolünün ne olduğunu biliyoruz. Yurt içinden ve yurt dışından gelen ve gelecek olan bütün projelere cevap verebilecek uluslar arası standart belgelerine sahibiz. Bütün hizmetlerimizi kaliteden asla taviz vermeden, dünya standartlarına uygun olarak yerine getiriyoruz. Yetişmiş ve deneyimli ekibimizle dünyanın her yerinde imalat ve montaj organizasyonları yapabilmekteyiz.

5 Şubat 1976 tarihinde çelik konstrüksiyon ve basınçlı kap imalatı yapma amaçlı kurulmuş olan GİMAS Girgin Makina İmalat Montaj ve Mühendislik San. Tic. A.Ş. bugün dünyadaki tüm lokasyonlara makine, maden, çimento, yenilenebilir enerji, termik ve nükleer sektörlerde yaptığı onlarca değişik parça ve nihai ürün ile ülkesine, bulunduğu bölgeye ve çalışanlarına sorumluluğunu en iyi şekilde yapan bir sanayi kuruluşu haline gelmiştir.

GİMAS Girgin Makina İmalat Montaj ve Mühendislik San. Tic. A.Ş. ’nin ilk atılımı 1978 yılında hala faal şekilde üretim yapan 6000m² alan üzerine oturtulmuş imalat atölyesinde çelik konstrüksiyon ağırlıklı parça imalatları ile birlikte rafinerilere basınçlı kap imalatları yapılmaya başlanmıştır.
1990 yılı başların da makine imalatlarına ilk Gazbeton firmalarına yaptığı parçalar ile başlanmış çimento, beton sektörüne giriş bu yıllarda olmuştur.

1992 yılına gelindiğinde Atatürk Organize Sanayi Bölgesi içindeki tek parsel olarak en Büyük imalat yerlerinden biri olan 10008 Sokak ta bulunan yerine tek parsel üzerine 8000m² alana taşınılmış, ilk yurtdışı bağlantıları o yıllarda kurulmuş ve ihracata başlanmıştır.

2010 yılı sonrasında kendi sektöründe bölge ihracatında hep ilk üç sırada yer almayı başarmış 27.000m² kapalı 30.000m² açık üretim alanı ile dünyanın en ücra köşesine kadar gönderebildiği katma değerli makine imalatları ile her zaman yapılamayanı başarmak ana hedef olarak kurucumuz Şamil Girgin tarafından şirket politikamız haline getirilmiş ve o doğrultuda ilerleme devam etmektedir.

Çimento, maden ve kömür santralinde kullanılan değirmenler, taşıyıcılar, kırıcılar, karıştırıcılar ve her turlu sektöre özgü imalatlar, nükleer imalatlarında kullanılan şasiler, hidroelektrik ve rüzgar sektörlerinde kullanılan türbin, jeneratör parçaları, rafineride kullanılan basınçlı Kaplar, eşanjörler, kaynaklı-islemeli olarak farklı özellikteki ve şekilde ki parçaların malzemeleri kullanarak her turlu sektörel parçayı uzman ekibi, tecrübesi ve oturmuş kalite anlayışı sayesinde sürekli artan ihracatı ile desteklemektedir.

www.gimas.gen.tr