Dagi. Her yerdeyiz, ama neredeyiz?

Okumaya Değer Bir Başarı Hikayesi

Her şey 1984’te başladı. Dagi markası hazır giyim sektöründeki ilk adımlarını attı. O adımlar,büyük ses getirdi.

Dagi, karekteri, üretim kalite ve kapasitesi, tasarım anlayışı, pazarlama becerisi, kısaca tüm marka dinamikleriyle dönemim ilerisindeydi. Belki bu yüzden ilk 10 sene boyunca, yabancı marka olarak algılandı. Kendi sektöründe bile kökeniyle ilgili kafa karışıklığı vardı. Zamanla her şey netleşti ve herkes kabul etti.

2016’de 33. yılını kutlayan %100 Türk Markası Dagi, kadın erkek iç çamaşırı, pijama ve eşofman pazarında liderliğini tescil etti.

Sene 2004. Dagi kuruluşundan sonraki en büyük değişim sürecini yaşadı. Yeni bir ortaklık daha fazla güç daha fazla yatırım demekti önce logo yenilendi ardından mağaza sayısı artmaya başladı, merkezi binaya geçildi. 8000 metre karelik kapalı alan üretimi de içine alacak şekilde tekrar yapılandı. Ürünlerde kullanılan hammaddeler değiştirildi. Dagi tüketici zihnindeki sağlam ve kaliteli kumaş algısını daha da pekiştirdi.

Ürünlerimiz Kendini Anlatır

Özellikle 2004’teki değişimden sonra tüm ürün portföyü yeniden tasarlandı. Gereken herşey değişti,tüm koleksiyonlar yenilendi. Dagi,erkek ve kadınlar iç çamaşır,pijama,eşofman,çorap,mayo üretimi yapan bir firma konumuna geldi… Dagi rahatlık ve tasarım alanlarında öne çıktı, tüketicilerin tercih listesinde üst sıralardaki yerini sağlamıştır. Her ne kadar hazır giyim sektöründe iş yapsa da,butik üretim standartları sayesinde kaliteden ödün vermedi. Tüketicini beğenisiyle birlikte saygısını da kazandı.

Her yerdeyiz, ama neredeyiz?

Dagi ilk mağazasını 1989 yılında Şişli’de açtı. Alışveriş merkezi mağazacılığı Dagi için Akmerkez’de başladı. Marka zaman içinde yeni açılan alışveriş merkezleriyle caddelerde de yerini aldı (bknz. menü/MAĞAZALAR). Yurt dışı pazarına da açılarak mağazalar açan Dagi, yatırım planlarıyla hem yurt içinde hem de yurt dışında büyümeye devam ediyor.

Misyon

Dünya çapında elde edilecek başarılarla ülkemizin gelişmesine katkıda bulunmak ve yaşanan küresel değişimin etkilerinden tüketicilerimizi koruyarak, onlara en kaliteli ürünleri sunarken ölçülebilir büyüme sağlamak.

Vizyon

Modaya bakış açısı ve çizgisi ile fark yaratan,ürünleri ile ulusal ve uluslar arası arenada sektöründe en çok tercih edilen marka olmak.

www.dagi.com.tr