Elatek Kauçuk Sanayi Ticaret A.Ş.

Elatek Kauçuk Sanayi Ticaret A.Ş. Bursa Demirtaş Organize Sanayi bölgesinde kurulmuştur. Ağırlıklı olarak otomotiv ana sanayine 1. Tedarikçi (Tier1) olarak hizmet vermektedir

Kauçuk hamurların, kauçuk hortumların, kauçuk formlu parçaların,  plastik şişirme ve ısı ile form verilmiş (termoform) plastik boruların üretimi ve tasarımı, metal boruların soğuk şekillendirmesi, montajı ve tasarımı alanında faaliyet göstermektedir.

22.000m² alan üzerine kurulu entegre tesisleriyle OEM’ler tarafından tercih edilen tedarikçi haline gelmiştir. Elatek Kauçuk, bünyesinde bulundurduğu karışım tesisiyle kendi kauçuğunu üreten, ürettiği kauçuğu malzeme ve performans laboratuarlarında ileri teknolojisi ile test etmektedir. Müşterilerini mühendislik altyapısıyla destekleyen, kalıp hanesi ile tüm kalıpları ve üretim ekipmanlarını kendi bünyesinde imal edebilen Elatek, Otomotiv sektörüne değer katan geliştirici tedarikçi konumundadır.

Yüksek teknolojiye önem veren ELATEK A.Ş. , tüm makine ve ekipmanlarını son teknolojiye uygun hale getirmek adına gerekli yatırımları gerçekleştirmektedir. Sistem tedarikçisi olmak adına çok kollu sistem hortumları, Blowmolding Plastik boru üretimi ve Thermoforming plastik boru üretimi birimleri devreye alınmıştır. Ürünlerde kullanılan kauçuğun dünya standartlarında stabil parametreler ile üretiminin sağlanabilmesi amacıyla karışım üretim tesisi yatırımı gerçekleşmiştir. Dünya devi otomotiv üreticileri ile geliştirici tedarikçi olarak çalışan ELATEK A.Ş. , yetkin kadrosu ve son teknoloji makine ekipman parkuru ile sektörüne öncülük eden firma haline gelmiştir.

Elatek Kauçuk Sanayi Ticaret A.Ş.
Alaşar Organize Sanayi Bölgesi Üçgül Sk. No: 3
Osmangazi / BURSA / TÜRKİYE
Tel: +90 224 261 12 30 ( 3 Hat)
Fax: +90 224 261 13 00
elatek@elatek.com.tr
www.elatek.com.tr