Eren Fren ve Debriyaj Balataları Ltd.Şti.

1990 yılında İzmir’in Kemalpaşa ilçesinde kurulan Eren Balata sürtünme materyalleri üretiminde kendi teknolojisini oluşturarak ilk gününden itibaren sürekli gelişme göstermiş ve 2006 yılında yeni üretim tesisine taşınmıştır.

7000 metrekaresi kapalı alan olmak üzere 10500 metrekarelik bir alana kurulmuş olan Eren Balata tesisinde uzman kadro ve özgün teknolojinin katkısıyla sürtünme materyalleri üretilmektedir.

Ürünlerimiz.
Eren Balata, kampana ve disk fren balataları ile mühendislik sürtünme malzemeleri üretiminin yanısıra motosiklet ve mobilet montaj sanayiine de uzun yıllar balata hizmeti vermiştir. Otomotiv dışında her türlü iş makinesi için kampana ve disk fren balataları üreten tesis aynı zamanda trenler ve raylı sistemler için kompozit üretimi ile de ilgilenmektedir.

Eren Balata, kendi özgün üretim teknolojisini geliştirerek, otomotiv endüstrisinin talepleri doğrultusunda yeni ürünler imal etme esnekliğine ulaşmıştır.

Geliştirilen ürünler modern yöntemlerle hem laboratuarda hem de araçlar üzerinde test edilmektedir.

Mühendislik sürtünme malzemeleri talep edilen nitelikler ve sunulan veriler ışığında formüle edilip kullanıcıya sunulabilmektedir.

Eren Balata, üretim sürecinde hammadde tedariklerini maksimum kalite düzeyinde yapar. Gelen her hammaddeden numuneler alınarak laboratuarda küçük üretim modelleri oluşturulur. Bu örnek ürünler üzerinde yapılan testler sonrasında ilgili hammadeler, verimlilikleri doğrultusunda üretim sürecinde yerlerini alırlar.

Eren Balata’nın Araştırma-Geliştirme’ye verdiği önem, kendi kurumsal yapısı ile sınırlı kalmamaktadır.

Son dönemde geliştirilen çevre dostu ve yüksek performanslı “full-organik” ve “seramik” balataların üretimi, konusunda uzman personelin her türlü yeniliği izlemesi ve bu yenilikler ışığında özgün teknolojiyi üretmesine önemli bir örnek teşkil etmektedir.

Eren Balata, kampana fren balatasında günlük 12000, disk fren balatasında ise ağır vasıta disk balatası olmak üzere günlük 2000 adet gibi önemli bir üretim kapasitesine sahiptir.

Eren Balata yılda 6000 ton sürtünme materyali üretmektedir

www.erenbalata.com.tr