İç pazarda lider olan Kormetal jantları

1978 yılında İstanbul‘ da alüminyum ve zamak parça üretimi ile yola çıkan Kormetal, 1986 yılında hafif alaşımlı jant üretim tesisini de bünyesine ekleyerek, gerek yurt içinde, gerekse yurt dışında tanınan ve aranan Kormetal jantları markasını oluşturmuştur.

40 yıldır elde ettiği engin bilgi birikimi ile şekillenen, müşterilerin beklediği kalite ile tasarımın gücünü bir araya getiren ve %100 yerli üretim olan Kormetal, hafif alaşımlı jant modellerini müşterilerine sunmaktadır.

İç pazarda lider olan Kormetal jantları, kaliteden ödün vermeyen üretim anlayışı ile bugün 40’tan fazla ülkede satılan bir Türk markası haline gelmiştir. Kormetal’ in dünya çapında genişlemesindeki en büyük pay, yönetici ve çalışanlarının kaliteden taviz vermeyen üretim anlayışları olmuştur. En zorlu koşullarda dahi bu anlayışından asla taviz vermeyen Kormetal, bugün dünyanın önde gelen en büyük markalarına da üretim yapar duruma gelmiştir.

Fabrika, döküm sahasında jant ve enjeksiyon döküm olarak iki ana bölümde faaliyet göstermektedir. Kormetal, bu faaliyetlerinin yanı sıra 2010 yılından bu yana Kış lastiğinin mucidi ve Finlandiya markası olan Nokian lastiklerinin Türkiye distribütörüdür. Ülke genelinde oluşturulan yaygın bayi ağı ile Türk otomotiv pazarına mükemmel güvenliği, yakıt tasarrufu ve çevre dostu özellikleriyle öne çıkan bu üstün nitelikli ürünleri sunmaktadır.

KORMETAL SANAYİ VE TİCARET A.Ş.
Üniversite Mah. Bağlariçi Cad. No: 18
34320 Avcılar-İstanbul / TÜRKİYE
Telefon: +(90) 212 694 60 00
Fax: +(90) 212 509 55 08
E-posta: info@kormetal.com
www.kormetal.com