İşbir Elektrik Sanayi A.Ş.

İŞBİR; Günümüzde başarılı yöneticileri, çağdaş Ar-Ge departmanı, deneyimli teknik ekibi, yüksek motivasyonlu çalışanları, Devletinden, Milletinden ve Vakfından aldığı güç, müşterilerinden aldığı ilham ile müşteri memnuniyeti odaklı faaliyetlerine hız vermiştir. Bu faaliyetlerin sonucunda gerek yurt içinde gerekse yurtdışında çok büyük ve başarılı projelere imza atan İŞBİR, yurtdışında Katar, Kazakistan, Pakistan, Azerbaycan, Türkmenistan, Arnavutluk ve daha birçok ülkede başarılı projeler geliştirerek teslim etmiştir. Bunun yanı sıra halen devam eden Yurtdışı projeleri mevcuttur.
İŞBİR, yurt içinde, ülkemizin savunma sanayinin en önemli deniz, hava ve kara projelerinde yer almaya devam etmektedir. Türkiye nin İlk Milli Savaş Gemisi projesi olan Milgem projesi kapsamında Milgem-I, Milgem-II, Milgem –III, Milgem IV ile Sismik Araştırma Gemisi, Yeni Tip Karakol Botu (YTKB), Tank Çıkarma Gemisi (LST), Test ve Eğitim Gemisi (TVEG) ve Türkmenistan a ihraç edilen Serhet Gemisi Sınıfı Botları (SGSB), Hızlı Müdahale Botları, Çıkarma Gemisi (LCM), Römorkör, Hidrografik ve Oşinografi Araştırma Gemisi, Deniz Otobüsü projeleri kapsamında üretilen gemilerin tüm jeneratörleri İŞBİR tarafından üretilmiştir.
Türk Silahlı Kuvvetleri nin manevra, bilgi iletişim ve lojistik faaliyetlerinde son derece önem arz eden Hava Savuma Erken İkaz ve Komuta Kontrol Sistemi (HERRIKS), Elektronik Harp Test Eğitim Sistemi (EHTES), Taktik Saha Muhabere Sistemi (TASMUS), Jandarma Entegre Muhabere Sistemi (JEMUS), Ateş Destek Otomasyon Sistemi (ADOP), İnsansız Hava Aracı (İHA), Modüler Geçici Üs Bölgesi (MGÜP), Mobil Yüksek Frekans Kestirme ve Dinleme Sistemleri (MILKED), Kriptolu Sayısal Mobil Haberleşme (DMR), F16 Simülasyon Merkezi projesi, vb. pek çok Askeri projede Türk Savunma Sanayisine ve Ülke Ekonomisine en yüksek yerli katkı payı ile en kaliteli hizmeti vermektedir.
Günümüzde, “çevreye duyarlı, çevre dostu, sessiz ve hafif jeneratörler talep edilmektedir” fikrinden yola çıkan İŞBİR, bir ilki daha başarmış, 5-10-20-30 kW gücünde Taktik Sessiz Jeneratörleri üreterek patentini almanın gururunu yaşamaktadır. Türk Silahlı Kuvvetleri ihtiyaçlarını karşılamasının yanı sıra  Sivil Naklen Yayın Araçlarında, Mobil Hizmet Araçlarında ve Yatlarda da kullanılabilir özelliktedir.

Geliştirilen özgün ürünler ve yürütülen modernizasyon projelerinin yanı sıra, AR-GE merkezi bünyesinde, yoğun bilgi birikimi ve tecrübeli uzman mühendis kadrosu ile hali hazırda, ürün geliştirme, araştırma ve teknoloji geliştirme, süreç yeniliği ve kavram çalışmaları olmak üzere geniş bir çeşitlilik ile projeler yürütmeye devam etmektedir. Bu projelerin tamamlanmalarına müteakip, İŞBİR birçok ilke daha imza atmaya devam edecektir.

Yeni İzmir Yolu Üzeri 6. Km 10050 Balıkesir
Tel: +90 (266) 283 0050 (Pbx)
Fax: +90 (266) 283 0066 – 67
isbir@isbirelektrik.com.tr

www.isbirelektrik.com.tr