Kaf Konak Bartın

Settarlar Konağı nasıl Kaf Konak oldu?

Çocukluklarından beri birbirlerini bayramlar ve Şubat tatillerinde görmüş iki kuzenin birisinin anneanne ve diğerinin ise babaannesi olan Rukiye Hanım’ın evini bakımsız kalan ahşap binalar için kaçınılmaz son olan yanarak ya da yıkılarak yokolmaktan kurtarmak amacı ile restorasyon çalışmalarını başlatması ilk adım. Gerisi çorap söküğü gibi geldi. O konak bu iki kuzeni çağırdı, çağırdı, çağırdı… Ve birlikte yola çıkıldı.

KAF KONAK BARTIN – 6 ODA VE BÜYÜK BİR BAHÇE, ZARİF AMA İHTİŞAMLI BİR KONAK..

Bundan sonrası masallardaki padişahın kızını vermek istemediği prensten istemediğini bırakmadığı Kaf Dağı hikayesi gibi…

Kaf Konak Restorasyon Çalışmaları 2010 yılında başladı. Restorasyon sonucu zamanla oluşan yıpranma ve kullanıcılar tarafından yapılan eklentilerden bina arındırıldı. Konak özgün mimari yapısına kavuştu. Bundan sonra günümüz kullanıcısının ihtiyacına cevap verecek şekilde teknik donanım binanın özgün bütünlüğüne mümkün olduğunca az müdahale ederek eklendi. Kaf Konak geçtiğimiz yüzyıldan bugüne tüm ihtişamı ile geldi, şimdi günümüzün tüm teknolojik altyapısı ile konuklarını ağırlamak için bekliyor.

www.kafkonak.com.tr