Kalaycıoğlu Makina Sanayi

Kalaycıoğlu Makina Sanayi olarak imalat endüstrisinin farklı sektörlerine metal işlem makinaları üretmekteyiz. Makina üretim programımız içinde yüzey temizliği ve parlatmanın uygulandığı her türlü ürün için zımpara, polisaj ve satinaj makinaları seri olarak üretilmektedir.

Düz ve kenar yüzeyler ile silindirik şekillerin yüzey işlemleri için farklı sistemlerde zımpara, polisaj ve satinaj makinalarının imalatı yapılmaktadır. Bu makinalar manüel, konveyörlü, transfer, tablalı, ve silindir sistemlerinden oluşmaktadır. Zımparalama ve parlatma işlemlerinin hemen her sanayi için ihtiyaç duyulması sebebiyle pek çok standart dışı parça özel tasarım makinalarını gerekli kılmaktadır. Bu sebeple seri üretim zinciri içindeki makinalarla zımparalanması veya polisajlanması mümkün olmayan parçalar için gerekli Ar-Ge çalışmaları yapılarak özel tasarım makinaları imal etmekteyiz. Makinalarımız müşterilerimizin talepleri ve uygulanacak işlemler açısından incelendikten sonra mümkün olan en ekonomik ve pratik çalışma ilkeleri göz önünde bulundurularak tasarlanmaktadır.

Yüzey işlem makinalarımızın kullanımı öncesinde metal şekillendirme makinalari (metal forming) ağırlık teşkil etmektedir. Bu sebeble CNC Metal Sıvama Tornalarının (CNC Metal Spinning) imalatını seri olarak bünyemize alma çalışmalarını başlatmış bulunmaktayız.

CNC Metal Sıvama Tornaları farklı metal sektörlerine çok geniş avantajlar sağlamaktadır. Üreticiler, CNC kontrollü mazgala sistemiyle çalışan sıvama makinaları sayesinde bükme ve sıvama preslerinde yasadıkları yüksek kalıp maliyetlerinden ve işlem çoklugundan tamamen kurtularak büyük oranda kazanımlar elde etmektedirler.

CNC Metal Sıvama Tornalarının dışında yine metal şekillendirme grubunda bulunan profil haddeleme (roll forming) makinalarının üretimini seri üretim programımız dışında üretmekteyiz.

KALAYCIOĞLU MAKİNA SANAYİ?nin uzmanlığı metal sektöründe yogun olarak kullanılan metal şekillendirme ve yüzey işlem makinalarından oluşmaktadır. Müşterilerimizden gelen “komple yatırım çözüm” taleplerini karşılamak amacıyla kendi seri imalatımız dışında bulunan makina ve ekipman imalatlarını da yapmaktayız. Bu amaçla ahşap sektörü için çeşitli zımpara makinaları, parmak geçme / kurt ağzı (finger joint) makinaları ve 3 eksenli CNC Router makinaları ile hidrolik ve pnömatik makina ve aparatların imalatı seri imalat programı dışında yapılmaktadır. Ayrıca çeşitli makinalardan işlem görerek nihai noktaya gelen ahşap veya metal ürünlerin tam otomatik sistemlerle boyanması ve fırınlanması için boyama tesislerinin üretimi ve tesisi projelerinde de KALAYCIOĞLU MAKİNA SANAYİ müşterilerinin taleplerini karşılamaktadır.

KALAYCIOĞLU MAKİNA SANAYİ, metal endüstrisinin çeşitli imalat noktalarında edindiği genel makina mühendisliği bilgi ve tecrübelerini farklı pek çok imalat sektörlerinde de başarıyla kullanmaktadir.

Tel : +90 216 540 11 70
Fax : +90 216 540 11 71
Email: info@kalaycioglumakina.com
www.kalaycioglumakina.com