Modef Fuarcılık

İnegöl Mobilya Sanayicileri Derneği, İnegöl Ticaret Odası, İnegöl Marangozlar ve Mobilyacılar Odası ortaklığında faaliyetlerini devam ettirmektedir.

Modef Fuarcılık başta İnegöl Mobilyası ve İnegöl Tarımsal ürünleri olmak üzere katılımcılarına maksimum fayda sağlamak, daha önce ulaşılmamış yerel ve uluslararası pazarlardan potansiyel müşterileri katılımcılarına kazandırma üzerine çalışmaktadır. Ayrıca Modef Fuarcılık, İnegöl Mobilyasını katıldığı ulusal ve uluslararası fuar ve tanıtım organizasyonlarında İnegöl Mobilyası ve İnegöl Tarımsal Ürünler vurgusu ile sektörün ve İnegöl Şehrinin bilinirliğini en üst seviyeye çıkarmayı amaç edinmiştir.

Modef Fuarcılık, ilk fuar alanı olarak pazar yerini kullanarak başlamıştır. Sırasıyla 6600 metre karelik alana, ardından 2007 yılında 25.000 metrekarede kurulu, Türkiye’nin 2.büyük mobilya fuarına dönüştürmeyi başarmıştır. Türkiye’nin 2023 hedefleri doğrultusunda Mobilya ihracat hedeflerimizi gerçekleştirebilmemiz için daha büyük ve yeni fuar alanımıza geçme hedefimizde kararlı adımlarımızı atmaktayız.

Yılda 2 kez mobilya fuarı, 1 kez Tarım fuarı gerçekleştirmektedir.

5Mobilya Fuarları Mart ve Kasım olmak üzere yılda 2 kez, Tarım fuarı ise Eylül ayında yılda bir kez gerçekleştirilmektedir. Mart Mobilya fuarımız yoğunlukla iç piyasa müşterilerinin ziyaret ettiği, Kasım fuarımız ise dış pazarlara hitap etmektedir. İnegöl Mobilya Fuarının en güçlü yönü, 1500’ü aşkın üreticisi, 25.000sektörel uzmanı, 350milyon$ ihracatı ve toplamda 1milyar dolarlık mobilya üretimiyle fuarını ve gelen ziyaretçilerin beklentilerini fazlasıyla karşılamaktadır. Amacımız fuarımızın arkasında duran sanayisinin haklı gururuyla, sektöründe tek ve en önemli fuarları konumuna getirmektir.

Tarım fuarımız, konularında yöresel ürün işaretini almaya hak kazanan birçok tarımsal ürünün İnegöl’de yetişmesiyle, Tarım endüstrisinin vazgeçilmez katılım noktası halini almıştır. Tarım için teknoloji konseptiyle düzenlediğimiz fuarda, sektörün önde gelen firmaları çiftçilerimize son teknoloji ürünlerini göstermek için buluşmaktadır.

Modef Fuarcılık olarak İnegöl Şehrimizin dinamiklerinin tanıtımında üstlendiğimiz bu yolda, sanayicimize, esnafımıza ve çiftçimize maksimum fayda sağlamak için çalışmalarımıza aralıksız devam edeceğiz.

www.modef.com.tr