Sem Transformatör

Kurucumuz ve Yönetim Kurulu Başkanımız Suat ULUSOY 1928 yılında Kayseri’de doğdu. İlk ve ortaokulu Kayseri de okudu. Lise ve üniversiteyi devlet yatılı okullarında Ankara ve İstanbul’da bitirdi.1951 yıllında Yıldız Teknik Üniversitesinden Elektrik Mühendisliği bölümünden mezun oldu. Askerlik görevini yaptıktan sonra iş hayatına Kayseri ve Civarı Elektrik Türk A.Ş de başladı iki yıl kadar burada İşletme Müdürlüğü yaptı. Bu arada Ankara’dan Turas A.Ş firmasından gelen teklifi kabul ederek burada işe başladı. Firmanın ülkemizin muhtelif yerlerindeki şehir ve kasaba elektrik şebeke yapımı ve 66 kV Enerji Nakil Hatları montajlarında şantiye şefliği yaptı. İki yıl sonra bu firmadan ayrılarak kendi işyerini kurdu. Bu arada İller Bankası’ndan ihaleye çıkan şehir, kasaba ve köylerde yapılacak elektrik şebekesi ve Enerji Nakil hatları projelerini tamamlamıştır ve yine İller Bankası’ndan ihaleye çıkan şehir, kasaba, köy ve enerji nakil hatları yapım işlerini alarak inşaatlarını tamamlamış ve bu tesislerde çok miktarlarda Transformatör kullanmış, montaj bakım ve onarımlarını yapmıştır. Böylece trafo sektöründe çeşitli çalışmalar yapmış ve ufak çapta kendi Trafo fabrikasını kurmuştur.

1980 yılında da SEM TRANSFORMATÖR adı ile bir aile şirketi kurmuştur. Bu ad ile transformatör imalatına başlamıştır. Genç ve dinamik mühendisler ile kadrosunu güçlendirerek kurumsal bir işletme haline gelmiştir. Müşterek bilgi birikimler ile birlikte kararlar alıp, önceden almış bulunduğu Başkent Organize Sanayi Bölgesinde 36.000 m² imarlı arsasına günün şartlarına uygun 18.000 m² kapalı alanı olan bir fabrika kurmuş ve içini son teknoloji içeren makinelerle donatmıştır.

Bütün bu çalışmalarda yanından hiç ayrılmayan ve her konuda fikir birliği yapan oğlu Erhan ULUSOY ile ilerlemeye devam etmiştir. İmal ettiğimiz ürünler yurt dışında da test edilerek kalitesini onaylatmış sertifikalarını almıştır. Kendisini kanıtlamış olan firmamız SEM TRANSFORMATÖR markası ile yurtiçi ve yurtdışı pazarlarda ismini duyurmuş ve kabul görmüştür. Yurt dışı pazarlarını artırarak 40’ın üzerinde ülkeye ihracat yapmaktadır. Bu vesile ile Yönetim Kurulumuz adına stratejilerimizi, hayata geçirmemizde ve sürdürülebilir kılmamızda en büyük rolü üstlenen çalışanlarımıza, yöneticilerimize, paydaşlarımıza ve müşterilerimize teşekkürlerimizi sunuyoruz.

www.semtransformator.com.tr
Adres:Başkent Organize Sanayi Bölgesi İnönü Bulvarı
No:8 Malıköy Temelli – 06909 – ANKARA TÜRKİYE
Telefon :+90 312 640 15 26
Faks:+90 312 640 15 30
Email:info@semtransformator.com.tr