Tüylü halı ve Flat weaving konusunda uzmanlaşan Ravanda Halı

Tarihçe
Yaklaşık 60 yıl 3 nesilden beri tekstil ve dokuma işinde olan firmamız, 1943 yılında Hacı Mustafa UZANIR’ın Türkiye’nin, Gaziantep ilinde el yapımı kilim dokuması ile başlayan dokuma serüveni, H. Mustafa UZANIR’dan en büyük oğlu Ramazan UZANIR’a devretmesiyle nesil atlamıştır.Ramazan UZANIR, kardeşleri Mehmet Ali UZANIR ve Mustafa UZANIR, babaları H. Mustafa UZANIR’ın desteği ile 1973 yılında bir şahıs şirketi olan “Şirvan Halı” adlı şirketi kurup, dokuma sektöründe kilimden halıya geçerek sektörde önemli bir yer edinmişlerdir.2000’li yıllarda şirkete yeni kuşak aile gençlerinin katılmasıyla birlikte 2003 yılında Ravanda Halı Tekstil Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti. kurulmuştur.Şirketin şu anki temsilcileri olan Halit Uzanır ve Fetullah Uzanır çıtayı daha da yükselterek 21.yüzyılın teknolojik imkânlarını 60 yıllık tecrübeyle harmanlayarak halı ve flat weaving üretiminde sektörün önde gelen bir kuruluşu olmayı başarmışlardır.

Vizyonumuz
Tüylü (havlı) halı ve Flat weaving konusunda uzmanlaşan Ravanda Halı, aylık 100.000m2 SISAL(Flat weaving) ve 50.000m2 pp &akrilik üretimiyle, Türkiye’nin dünyaya açılan flooring ihracat pazarında çok önemli bir yere sahiptir.

Misyonumuz
Özellikle AB ve ABD standartlarında üretim yapan Ravanda Halı, müşteri odaklı, mükemmelliği ve maksimum faydayı felsefe edinen, tutarlı, uygun fiyat maksimum kalite anlayışını misyon olarak belirlemiştir.

www.ravandacarpet.com
ravanda@ravandacarpet.com
Havaalanı San. Böl. Ebul Feyz Elçi Bey Bulv. No: 8 Gaziantep / TÜRKİYE
t : +90 (342) 477 13 02   f : +90 (342) 477 13 52