Vetal Hayvan Sağlığı A.Ş.

Her aşamada kaliteyi ilke edinen VETAL Hayvan Sağlığı Ürünleri A.Ş.; 1991 yılında, Adıyaman’da bir grup yatırımcı ve Veteriner Hekim tarafından; ülkemizin aşı ve biyolojik madde üretimi alanında kurulmuş ilk özel sektör yatırımıdır.

Kuruluş yıllarında ülkenin acil ihtiyaçları doğrultusunda, yoğun talep alan enterotoksemi ve çiçek aşılarını; Veteriner Hekimlerin ve yetiştiricilerin kullanımına sunan VETAL, her geçen gün ürün çeşidini ve kalitesini arttırarak; bugün şap aşısı da dâhil olmak üzere temel aşıların hepsini üretebilecek bir kapasite ile ülke hayvancılığına olan hizmetini ilk günkü heyecan ile sürdürmektedir.

Araştırma-Geliştirme (Ar-Ge) çalışmalarına büyük önem veren VETAL; sahadaki uygulamalarda eksikliği hissedilen veya sürekli değişen yaşam koşulları çerçevesinde beklenmedik zamanlarda ortaya çıkan yeni veteriner hastalıkların tedavisinde kullanılmak üzere yeni ürünlerin geliştirilmesi için, dünyanın değişik ülkelerinden uzmanların ve ülkemizin seçkin üniversitelerinin teknik danışmanlığında ürün yelpazesine her geçen gün yenilerini eklemektedir.

Üretimde her geçen gün ileri teknolojiye yatırım yaparak, ülke hayvancılığının sorunlarını bertaraf edebilmek adına; yüksek standartlarda aşı, hiperimmüm serum ve teşhis kitleri üretimini ve ürün çeşidini arttırmayı temel amaç olarak ilke edinmiştir. Üretilen her ürün, otoritelerce kabul edilen birçok kalite kontrol testine tabı tutulmaktadır.

Laboratuar alanlarında yapılan test çalışmalarının yanı sıra; deney hayvanları üzerinde yapılan testler, firmanın kendi bünyesinde oluşturduğu ve Çevre ve Orman Bakanlığı tarafından onaylanan Yerel Etik Kurulu tarafından yürütülmektedir. Ayrıca aşı deneme çalışmalarının ve aynı zamanda et besiciliğinin de yapıldığı; 120 hektarlık bir alanda tarım işletmeciliği de yapmaktadır.

VETAL, ülkemizin 30 farklı yöresinde bulunan bayi ağı ve bir telefon kadar yakınınızda olan uzman kadrosu ile piyasadaki tüm ürünlerinin özellikleri ve uygulamalarına yönelik istediğiniz her an destek vermeyi fırsat bilip; geri dönüşleriniz doğrultusunda size daha iyi hizmet vermenin yollarını değerlendirme imkânı bulmaktadır.

Dünyanın değişik ülkelerine yaptığımız ihracatlarla ülkemizin adını dünyaya taşımanın, ülkemize döviz kazandırmanın, uluslar arası standartlarda kaliteli ürünler üretmenin kıvancını; ülkemize ve ülkemiz hayvancılığına kazandırdığımız yeni GMP’li üretim tesisimiz ile paylaşıyoruz.

VETAL, kuruluşundan bugüne kadar her aşamada desteğini gördüğü Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Merkez ve Taşra Teşkilatının tüm yetkililerine müteşekkirdir. Dün olduğu gibi bugün ve yarın da birlikte daha emin adımlarla yol alıp; ülke hayvancılığının kazandığı, hayvan refahını sürekli yükseltme adına sağlık dolu günlerde buluşma temennilerimizle…

Petrolosb Mahallesi 14. Cadde 1/1 ADIYAMAN / TÜRKİYE
Tel: +90 416 223 20 30
Fax: +90 416 223 14 56
vetal@vetal.com.tr
www.vetal.com.tr