BC Institut Tarım Ürünleri Ltd.Şti.

1897 yılında Hırvatistan’ın başkenti Zagreb’te konuşlanmış “BC Institut d.d. Zagreb” firması belirtilen tarihten günümüze kadar eski Yugoslavya, Avrupa ve dünyanın pek çok ülkesi için tohum ve bitki ıslahı konusunda hizmet vermiş ve vermeye devam etmektedir.

Islahı yapılarak kayıt altına alınan tohum çeşitlerinden bazıları, mısır, şeker mısırı, buğday, arpa, yulaf, tritikale, fiğ, korunga, yonca, ayçiçeğinden oluşmaktadır. Bahsi geçen pek çok ürün, sayıları hızla artmakta olan, Ukrayna, İspanya, Portekiz, Kazakistan, İran, Sırbistan, Mısır, Yunanistan, Arnavutluk, Bosna Hersek, Slovenya, Macaristan, İtalya, Rusya Federasyonu, Özbekistan, Bulgaristan, Gürcistan, Türkiye ve Azerbaycan gibi ülkelere ihraç edilmektedir.

Şirket, 2008 yılı Mayıs ayından itibaren Türkiye’de yapılanmış, üretim, satış, ar-ge, çeşit tescili, tohum ıslahı ve melezleme faaliyetlerini Türkiye’de de yapmaya başlamıştır. BC, Ankara Gölbaşında mukim, toplam kapasitesi 10.000 ton olan ve 2000 metre karelik depolama hacmi bulunan, son derece modern bir tohum kurutma ve işleme fabrikasına sahiptir.

Bc İnstitut teşkilatı bilimsel, araştırma ve ticari olmak üzere üç bölüme ayrılmıştır. Şirket bir Genel Müdür tarafından yönetilmektedir.

Şirket Adı: Bc Institut Tarım Ürünleri Ltd.Şti.
Adres: Haymana yolu 14.km Yavrucuk mah. No:109, 06831
GÖLBAŞI- ANKARA
Telefon: +90312 612 26 66 Fax: +90312 612 26 64
Web: www.bc-institut.com.trE-posta: info@bc-institut.com.tr