Geşmişten günümüze bir “Güngör” klasiği

Güngör Tarım Makineleri 1947 yılında Tekirdağ’ın Malkara İlçesinde İsmail Güngör tarafından şahıs şirketi olarak kurulan işletme küçük bir torna atölyesi olarak, zirai alet ve ekipmanlarının tamiratı ile iş hayatına başlamıştır.

1960’lı yıllara kadar pulluk ve muhtelif tarım arabaları (römork vb…) imalatı yapmıştır. 1970 yılında itibaren Malkara Küçük Sanayi Sitesine taşınmış ve yöresel ihtiyaca yönelik Kazayağı, Ayçiçek Ekim Mibzeri, Buğday Ekim Mibzeri, Biçerdöverler için Ayçiçek hasat tertibatı imalatı yapmıştır. 1990’lı yıllarda ise müşterilerine gelişen teknoloji ile cevap vermek amacıyla bilgisayar destekli tasarım CAD ve bilgisayar destekli CAM tezgahları ile üretim yapmaya başlamıştır.Bu anlamda kalite çalışmalarını da başlatıp TSE,İSO,TSEK,CE Belgelerini alan firma ürünlerini dünyanın birçok ülkesine ihraç eder konuma gelmiştir.

Firma alanında liderliği benimseyerek sektörde Yunanistan ve Bulgaristan’a ihracat yapan ilk Türk şirketi olmuştur.Firma Ürünlerini Türkiye genelinde bulunan bayiileri aracılığı,Tarım Kredi Kooperatifleri,Pankobirlikler,Ziraat Bankası aracılığı ve anlaşmalı özel bankalar aracılığı ile müşterilerine sunmaktadır.

Yükay Tarım Makinaları Pazarlama Tic.Ltd.Şti.
Londra Asfaltı Üzeri, Yeni Sanayi Sitesi Karşısı, MALKARA / TEKİRDAĞ
Tel: +90 (282) 427 50 10
E-Mail: gungor@gungor.com.tr
www.gungor.com.tr