Red Bull Bike Your Side, çekişmeli mücadeleye sahne olacak

Red Bull’un heyecanla beklenen yeni organizasyonu Red Bull Bike Your Side, BMX tutkunlarını boğaz ortasında daha önce eşi benzeri görülmemiş bir mücadelede bir araya getiriyor

Red Bull’un heyecanla beklenen yeni organizasyonu Red Bull Bike Your Side, BMX tutkunlarını boğaz ortasında daha önce eşi benzeri görülmemiş bir mücadelede bir araya getiriyor.

Red Bull açıklamasına göre, Red Bull sporcusu Bora Altıntaş’ın ev sahipliğini üstlendiği organizasyon 16 Eylül Cumartesi günü, Avrupa ve Anadolu yakasının tam ortasına konumlanan bir feribotta düzenlenecek.

6 kişiden oluşan Avrupa ve Anadolu takımlarının karşı karşıya geleceği Red Bull Bike Your Side’da toplamda 12 sporcu 30 dakika ayrılmış olan 5 engelde mücadele edecek.

Takımların birbirine meydan okuyacağı yarışta engellerde başarıya ulaşan takım günün kazananı olacak. Etkinlikte, takım yarışının yanı sıra günün MVP’si de seçilecek.

Red Bull Bike Your Side’da kazanan takım Red Bull sporcusu Bora Altıntaş, Türkiye’de BMX sporunun önde gelen isimlerinden Ediz Tenşi, BMX sporcusu Ahmet Samet Erdem’den oluşan 3 kişilik bir jüri tarafından belirlenecek.

KAYNAK: AA
https://www.aa.com.tr/tr/sirkethaberleri/gida/red-bull-bike-your-side-cekismeli-mucadeleye-sahne-olacak/682346